Новоград-Волинський промислово-економічний технікум
промислово-економічний технікум

З чого все починалося …

Рубрика: Історія технікуму Автор: admin. Вівторок 03 Лис 2015 в 10:47

nv0….. Перша згадка про навчальний заклад Звягеля датована 1620 роком.
….. В дореволюційні часи в місті були чоловіча та жіноча двокласні училища, церковно-приходська школа, одна чоловіча та дві жіночих гімназії.
….. У 1921 році було створено педагогічний технікум та радпартшколу, однак проіснували вони недовго. Було у нас і морське училище.

….. З сучасних навчальних закладів які готують спеціалістів для народного господарства найстарішим є Новоград-Волинський машинобудівний технікум (НВМТ), який було відкрито у жовтні 1969 року при Новоград-Волинському заводі сільськогосподарських машин в якості філії Київського вечірнього індустріального технікуму. Перший набір учнів становив 60 чоловік з вечірньою формою навчання. Одна група здобувала освіту зі спеціальності “Обробка різанням“, тобто технології, а інша група вчилася по спеціальності ”Ремонт устаткування підприємств машинобудування”, тобто механіки.

….. Новостворений навчальний заклад починався з двох кімнат на другому поверсі управлінського корпусу заводу сільгоспмашин. В зв’язку з тим, що навчання проводилося без відриву від виробництва заняття проводилися у дві зміни: перша – з 9.00 до 14.00, друга – з 14.00 до 17.00. Наступного 1970 року було набрано 90 чоловік в три групи. Слід зауважити, що в ті часи в технікумі вчилися лише працівники машинобудівного заводу. Навчання тривало три роки і перший випуск молодих спеціалістів відбувся у 1972 році. Дипломи отримали 46 чоловік, з них троє з відзнакою. Більше десяти відмінних оцінок було поставлено державною кваліфікаційною комісією за результатами захисту дипломних проектів.

Проблем перед керівництвом технікуму вистачало. Основна – навчальна база. Тому посібники, макети обладнання для кабінету спецпредметів та література були придбані за рахунок машинобудівного заводу. Багато було зроблено учнями в тому числі і діючі моделі всіх видів сільськогосподарських машин, які на той час випускав машинобудівний завод. На 1973-1974 навчальний рік набрали дві групи за спеціальності монтаж і ремонт промислового обладнання. Екзамени для новачків проводили в два тури: з 7 по 14 серпня і з 10 по 20 листопада. Це було зроблено для того, щоб восени мали можливість вступити до технікуму після закінчення служби у армії. Впродовж 1972-1974 років заклад закінчили 410 спеціалістів, які працювали на заводі змінними і старшими майстрами, начальниками дільниць, бригадирами та керівниками цехів.

В 1974 році було випущено 77 спеціалістів. 45 % дипломних проектів захищено на «відмінно». З квітня 1974 року, в зв’язку зі створенням нового міністерства Машинобудування для тваринництва і кормовиробництва, Новоград-Волинську філію Київського індустріального технікуму перепідпорядкували Люберецькому технікуму сільського господарства. Набула чітких рис перспектива будівництва спеціальних корпусів для технікуму. Ця ініціатива належала міністерству. З 1974 року вперше проведено набір робітників, які мали освіту вісім класів. Їм було надано можливість одночасно одержати загальну і технічну середню освіту.

….. Наказом Міністерства машинобудування для тваринництва і кормовиробництва СРСР від 22.09.1975 р. за № 157 створено Новоград-Волинський машинобудівний технікум. Саме з цього часу технікум існує як самостійна структура.

….. В 1977 році був завершений проект комплексу будівлі технікуму. На превеликий жаль через неуважність для учбового корпусу було затверджено типовий проект лабораторного корпусу ПТУ на 702 чоловік, що не відповідало потребам часу. Коли схаменулися було вже пізно. Проект нашвидкуруч переробили і у 1977 році розпочато будівництво нового комплексу технікуму який включав навчальний корпус на 720 учнів, побутовий корпус на 960 чоловік, гуртожиток на 360 та майстерню. На денному відділенні тоді навчалось 120 студентів і на вечірньому 207. Директором техніку було призначено Дзюбенка Івана Федоровича, який дуже багато зробив для розвитку технікуму. Саме при ньому збудовано сучасний навчальний комплекс.

….. 1 Вересня 1979 року в урочистій обстановці ввели в експлуатацію навчальний корпус і гуртожиток. Будівництво здійснювало БМУ-9. До послуг студентів було надано дев’ятнадцять аудиторій, дванадцять класів для спеціальних дисциплін. За парти сіли 503 учні. Того ж року вперше набрали чотири групи студентів – по дві механіків та технологів.

….. Наступні сім років були роками найбільш інтенсивного розвитку матеріальної і навчальної бази технікуму. Після введення у 1979 році в експлуатацію навчального корпусу і гуртожитку, у 1982-1983 роках звели суспільно-побутовий корпус, який містив актовий зал, їдальню, спортивний зал і додаткові приміщення. У 1983-1984 роках спорудили учбово-навчальні майстерні, а комплексне будівництво було завершене у 1986 році введенням в експлуатацію плавального басейну.

….. По завершенню будівельних робіт керівництво і викладачі технікуму відкривали нові напрямки роботи. У виробництві почали активно впроваджувати сучасні технології, автоматизовані засоби виробництва, мікропроцесорну техніку. Тому у 1988 році у технікумі була введена нова спеціальність – “Експлуатація верстатів з ЧПК“. Враховуючі вимоги часу у 1990 році спеціальність “Сільськогосподарські машини“ замінили на “Технічне обслуговування і ремонт устаткування підприємств машинобудування “.

….. У 1991 році технікум передано в підпорядкування Міністерству освіти України.

….. В зв’язку з потребами часу у 1993 році спеціальність “Експлуатація верстатів з ЧПК“ була замінена на “Монтаж і експлуатація електроустаткування підприємств і цивільних споруд“. У 1998 році в технікумі ввели дві нових спеціальності: “Економіка підприємства“ та “Експлуатація устаткування і систем газопостачання“. А у 1999 році – “Ремонт електропобутової техніки“. З двотисячного року почалося навчання зі спеціальності “Бухгалтерський облік“.

….. Враховуючи те, що технікум почав готувати спеціалістів не лише машинобудівного напрямку постала потреба і в зміні назви навчального закладу. Тому у 2002 році технікум перейменовано з машинобудівного на Новоград-Волинський промислово-економічний технікум (НВПЕТ). На той час у ньому навчалося 782 студенти на денній і 224 на заочній формі навчання. В цьому ж році була введена нова спеціальність “Обслуговування комп’ютерних та інтелектуальних систем і мереж”.

В навчальному корпусі створено чудові умови для засвоєння ґрунтовних знань з усіх без винятку спеціальностей. Створено 31 спеціальних кабінетів та 14 лабораторій серед яких привертають увагу кабінети фізики, хімії, електротехніки, обробки металів різанням, металорізальних верстатів, інформатики, історії, української літератури, математики, іноземних мов, електропостачання, електроустаткування. В технікумі є 5 комп’ютерних класів де встановлено 55 комп’ютерів, а загалом в навчальному процесі використовується 82 комп’ютери і кількість їх постійно зростає.

Своїми знаннями зі студентами готові поділитися 62 викладачі. З них два доценти, вісім викладачів-методистів, дев’ять старших викладачів, двадцять два викладачі вищої категорії та одинадцять першої категорії. Високий рівень підготовки викладачів втілився Середюком В.С. та Пекарським Б.Г у підручниках, затверджених Міністерством освіти і науки України.

….. Особлива гордість технікуму – навчально-виробнича база, а саме – майстерня. В двоповерховій споруді на першому поверсі розміщено виробничо-навчальний цех де встановлено понад 80 верстатів. Тут знаходяться чотири дільниці: токарна, фрезерна, шліфувальна, дільниця верстатів з ЧПК, а також слюсарна. Серед високотехнологічного обладнання привертають увагу верстати з ЧПК 1В340Ф30, 16А20Т1 та ГФ2171С5. В майстернях студенти 2-4 курсів технічних спеціальностей проходять слюсарну, технологічну, механічну, зварювальну та монтажну практики по завершенню яких, в залежності від рівня підготовки, учням присвоюють третій або четвертий розряд верстатника. Потужності майстерень дозволили приймати замовлення від інших підприємств і працювати з ними у кооперації в основному виробництві.

….. Промислово-економічний технікум пишається своїм спортивним комплексом – одним з найкращих не лише в області, а й в Україні. Технікум єдиний з вищих і середніх спеціальних навчальних закладів області має власний басейн. Який представляє собою цілісний комплекс з ванною розміром 25*11 метрів і об’ємом 640 куб. метри з чотирма доріжками; тренажерний зал розміром 14*7 метрів, тенісний зал розміром 14*10 метрів; тренерські та велотренажерний зал. Сауна сухого жару розміром 5*3 метри, а також медичний кабінет. Спортивний зал технікуму є найбільшим у місті за розміром – 30*18 метрів та висотою – 8 метрів, що дозволяє проводити змагання самого високого рівня практично з усіх ігрових видів спорту. Також на території технікуму є спортивний майданчик з комплексом тренажерів.

….. Неможливо отримати якісного знання без книги. Сумарний фонд бібліотеки становить 37000 томів наукової, технічної, довідкової, навчальної та художньої літератури. Це найкраща технічна бібліотека району. Читальний зал розрахований на 90 відвідувачів. Це найбільша аудиторія технікуму, не враховуючи актового залу. Слід зауважити що саме читальний зал першим зустрічає нових студентів. Тут абітурієнти складають вступні іспити. З цією аудиторією пов’язані перші хвилювання і надії дев’ятикласників які вирішили на чотири роки пов’язати свою долю з наукою.

….. Технікумівський гуртожиток розрахований на 270 студентів. Тут проживають ті студенти, які приїхали до нас вчитися з інших міст і сіл району та області. Зокрема, з Новоград-Волинського, Ємільчинського, Олевського та Баранівського районів. У технікумі навчаються також студенти з Нетішина, Славути, Шепетівки, Корця, Коростеня, Житомира і навіть Києва та Севастополя.

Для розширення світогляду студенти виїздять з екскурсіями до Володарська-Волинського, Житомира, Корця, Городниці, Почаєва, Кам’янця-Подільського, Умані, Канева, Луцька (на урок-екскурсію на Луцький автозавод), Львова, Києва на Шацькі озера. Першокурсникам проводять автобусні і пішохідні екскурсії для ознайомленням з історією нашого міста.

….. Щороку збільшується набір студентів на держзамовлення, тобто на безкоштовну форму навчання. На 2006-2007 навчальний рік держзамовлення складає 127 студентів. Випускники кожної спеціальності крім базової освіти ще отримують робочу спеціальність: токаря, фрезерувальника, слюсаря газового господарства, оператора комп’ютерного набору та інші.

….. 60% Випускників поступають у вищі навчальні заклади 3-4 рівнів акредитації одразу на 3-4 курси. Технікум створив навчальні комплекси з Житомирським інженерно-технологічним університетом, технічним університетом “Київський політехнічний інститут”, Львівською політехнікою, Одеською інженерною академією. Кращі випускники технікуму, за направленням педагогічної ради, без вступних іспитів одразу вступають на третій курс цих навчальних закладів.

Print Friendly, PDF & EmailНовоград-Волинський промислово-економічний технікум

Яндекс.Метрика