Новоград-Волинський промислово-економічний технікум
промислово-економічний технікум

Спеціальність “Комп’ютерна інженерія”

Рубрика: Комп’ютерники Автор: admin. Неділя 03 Кві 2016 в 19:55

В усіх галузях науки, освіти, промислового виробництва і в домашньому побуті compuпройшли глибокі зміни, пов’язані з розвитком найновіших сучасних технологій. Ера інформації скорочує дистанції, стискує час і розширює доступ до різноманітних областей знань. Не прийняти можливостей, що пропонує інформаційна революція – означає повернутися спиною до майбутнього і до життєво важливих потоків інформації, які складають живлячу силу часу.

Спеціальність забезпечує підготовку студентів в області обчислювальної техніки, створення, супроводу і експлуатації обчислювальних машин, комплексів, систем і мереж, як апаратних, так і програмних засобів і технологій. У блоці спеціальних дисциплін студенти вивчають організацію ЕОМ, протоколи та інтерфейси персонального комп’ютера, мови програмування, системне і прикладне програмне забезпечення, мікропроцесорні системи.

Експлуатація та обслуговування різноманітних обчислювальних засобів і систем, а саме цьому навчаються студенти за даною спеціальністю, вимагає від них вміння кваліфіковано використовувати та обслуговувати готові вузли, блоки, пристрої та комп’ютери в цілому. Фахівець повинен чітко уявляти властивості та особливості комп’ютера як складної системи, що має багаторівневу апаратну (від електричної схеми найпростішого вузла до мікропрограмного автомата та архітектури обчислювальної системи або мережі) та програмну реалізації.

Випускник може займати первинні посади:

–  сервіс-інженер

–  адміністратор комп’ютерних мереж

–  програміст

–  програміст-розробник

         –  комп’ютерний технік

Технік по обслуговуванню комп’ютерних та інтелектуальних систем і мереж – молодший спеціаліст, підготовлений для професійної діяльності в сфері установки, налагодження та  ремонту комп’ютерних і інтелектуальних систем і мереж.

          Молодший спеціаліст повинен знати: будову та основні характеристики ПК, основи будови комп’ютерних та інтелектуальних систем і мереж, основи програмування, правила ремонту ПК, сучасну контрольно-вимірювальну апаратуру, правила безпеки при виконанні робіт.

           Молодший спеціаліст повинен вміти:  розробляти  структуру, монтаж, інсталяцію комп’ютерної мережі та програмного забезпечення, виконувати  адміністрування користувачів та ресурсів мережі, виконувати діагностику та усунення неполадок  мережі, використовувати обладнання для передачі (прийому) інформації на відстань, визначати  оптимальніший спосіб підключення до глобальної мережі, користуватися системою Internet та  електронною поштою, виконувати налагодження програмного забезпечення глобальних мереж,  виконувати монтаж, демонтаж та випробування устаткування персонального комп’ютера,  проводити профілактичне обслуговування ПК, виконувати підключення додаткових   зовнішніх   пристроїв для розширення технічних можливостей.

          Визначати програмне забезпечення, необхідне для роботи ПК, вільно користуватися довідникової  compu1літературою та стандартами, розробляти програми для вирішення задач за допомогою ЕОМ, виконувати роботу з підготовки технічних носіїв інформації, використовувати в роботі програмні  засоби стиснення інформації, встановлювати та використовувати програми моніторингу вірусів, працювати в текстовому редакторі з введенням тексту та його редагуванням, виконувати роботи з електронною таблицею, виконувати операції з базами даних, виконувати тестову перевірку ПЕОМ та периферійних пристроїв, виконувати пошук непрацездатних вузлів та елементів окремих блоків ПЕОМ, здійснювати інсталяцію та налагодження програмного забезпечення, проводити заходи по  резервному копіюванню та збереженню інформації, готувати до роботи устаткування та  периферійні пристрої, на основі аналізу математичних моделей складати алгоритми програм,  виконувати вибір мови програмування та перекладання на неї алгоритмів задач.

Термін навчання:

на основі базової загальної середньої освіти – три роки 10 місяців,

на основі повної загальної середньої освіти – два роки 10 місяців.

Print Friendly, PDF & EmailНовоград-Волинський промислово-економічний технікум

Яндекс.Метрика