23 квітня 2025 р. у Звягельському політехнічному фаховому коледжі відбулася V Міжрегіональна науково-практична конференція «Інформаційно-інтерактивні технології як засіб удосконалення освітнього процесу».
Конференція проходила в дистанційному форматі та загалом об’єднала понад 100 учасників. Цьогоріч до роботи конференції долучилися викладачі Житомирської, Вінницької, Волинської, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Чернігівської областей.
Модераторкою конференції виступила голова циклової комісії комп’ютерних дисциплін ЗПФК Людмила Жура, яка зазначила, що коледж продовжує традицію проведення науково-практичної конференції з її змістовним охопленням, значенням та актуальністю, дискусійними обговореннями поданих тез і всебічним розвитком педагогів.
До учасників конференції звернулася очільниця ЗПФК Алла Петрошук, яка подякувала ЗСУ за можливість здійснювати такі потужні заходи. «Особливо надихають ініціативи, які реалізуються в цей непростий і важливий для українців час на високому рівні, демонструють ціннісні орієнтири викладацької спільноти і виховують принципи академічної свободи, доброчесності та культури», – наголосила директорка та побажала присутнім плідної роботи.
Перше слово було надано Броніславу Пекарському, одному з засновників конференції, викладачу ВСП «Житомирський автомобільно-дорожній фаховий коледж НТУ», який презентував доповідь «Формування професійних компетентностей студентів у середовищі комплексної системи LMS ELECTUDE».
Роботу конференції продовжила Граф Марина, доктор філософії, викладачка ДУ «Житомирська політехніка», яка наголосила на необхідності розвитку цифрової компетентності викладачів технічних дисциплін, розкрила сучасні виклики та запропонувала шляхи їх вирішення.
Потужною делегацією до роботи конференції в рамках роботи обласного методичного об’єднання викладачів інформатики та комп’ютерних технологій ЗФПО Житомирської області долучився колектив ВСП «Фаховий коледж будівництва, архітектури та дизайну Поліського національного університету», що представив свій досвід на тему «Фахові ІКТ як інструмент формування професійних навичок майбутніх спеціалістів будівельної галузі», доповідач Каблов Анатолій, співдоповідачі Тишкевич Тарас, Прокопчук Лариса. Про вебсайт викладача як вершину його інноваційної майстерності розповів Полюх Віктор, викладач цього ж коледжу.
До роботи конференції долучився Галицький фаховий коледж імені В’ячеслава Чорновола, який представив досвід з теми «Інформаційні технології як засіб активізації та вдосконалення критичного мислення в сучасному освітньому просторі», доповідачі Слєпцова Ольга, Гавришків Надія. Викладачка цього закладу освіти Меленчук Любов розкрила присутнім роль практично-орієнтованого навчання у формуванні професійних компетентностей.
З корисними розширеннями Google Chrome як інструментом підвищення ефективності викладацької діяльності ознайомила Марина Тимощук, завідувачка відділення комп’ютерних дисциплін Звягельського політехнічного фахового коледжу.
До підбиття підсумків роботи конференції та діяльності ОМО долучилася голова обласного методичного об’єднання викладачів інформатики та комп’ютерних технологій ЗФПО Житомирської області Наталія Гіневська, яка висловила переконання, що цей проєкт вже став традиційним для викладачів різних спеціальностей та подякувала організаційному комітету за кропітку роботу.
Учасники поділилися особистими міркуваннями з досліджуваних тем та активно вступали в обговорення для глибшого розуміння виголошених ідей. За підсумками конференції підготовлено збірник матеріалів, доповідачі, автори статей, учасники отримають сертифікат про участь V Міжрегіональна науково-практична конференція «Інформаційно-інтерактивні технології як засіб удосконалення освітнього процесу».


