До Дня пам’яті жертв політичних репресій

У третю неділю травня в Україні відзначають День пам’яті жертв політичних репресій. У цей день українці вшановують пам’ять тих, хто загинув у результаті політичних репресій радянського тоталітарного режиму. Цьогоріч День пам’яті жертв політичних репресій припав на 18 травня.

У стінах коледжу відбувся глибоко емоційний захід, присвячений українцям у радянських таборах, з акцентом на майже забутий, але один із найстрашніших – табір Бутугичаг у магаданській області.

На зустріч з студентами-першокурсниками завітав Олександр Волощук – український журналіст, видатний мандрівник, який побував у багатьох державах, популяризуючи культуру, історію, літературу та національні традиції України. Про свої дивовижні подорожі світом він створив дійсно чудові книжки. Олександр Волощук двічі побував у Бутугичазі. Він детально описав п’ять таборів, які входили до системи Бутугичагу, їх функції, умови утримання в’язнів та масштаби смертності. На світлинах перед присутніми постали залишки штолень, уранові відвали, братські могили, сліди ведмежих розкопів… і навіть дитяча гойдалка – страшний символ того, що в’язниця була не просто зоною, а «місцем життя» для родин табірного керівництва.

Радянські репресії стали символом знищення української інтелігенції та національної самобутності. Здавалося, що після знищення радянської системи політичні репресії назавжди відійшли у минуле. Однак зараз український народ також вимушений боротися за існування своєї нації та своєї держави, за своє життя, за мир, за свою культуру та  майбутнє України.