![](http://nvpet.novograd.info/wp-content/uploads/2023/05/20230530_130533-1024x768.jpg)
30 травня 2023 р. у рамках курсу “Захист України” під керівництвом викладача Ваховського В.С. та медичної сестри Легензової М.А. відбувся тренінг з надання першої домедичної допомоги. Цей проєкт реалізується за фінансової підтримки ПРООН в Україні. Захід проводили лікар-хірург Скапчук В.В. та лікар-реаніматолог Дем’яненко В.М., викладачі Новоград-Волинського медичного фахового коледжу.
![](http://nvpet.novograd.info/wp-content/uploads/2023/05/20230530_132017-1024x768.jpg)
Участь у тренінгу взяли студенти групи К-114, О-115 та Е-390. Заняття було досить насиченим: студенти спробували власноруч зробити непрямий масаж серця, штучне дихання, приєднати дефібрилятор, провести штучну вентиляцію легень з допомогою мішка Амбу, накласти джгут, шину, пов’язку тощо.
![](http://nvpet.novograd.info/wp-content/uploads/2023/05/20230530_134838-1024x768.jpg)
![](http://nvpet.novograd.info/wp-content/uploads/2023/05/20230530_130452-1024x768.jpg)
![](http://nvpet.novograd.info/wp-content/uploads/2023/05/20230530_141528-1024x768.jpg)
Висловлюємо подяку організаторам проєкту, тренерам за виявлений професіоналізм.